MULČOVÁNÍ

Nemáteli chuť hrabat trávu a vynášet koše od vaší sekačky nevadí. Ušetřit  dvacet procent času a ještě pohnojit trávník umožňuje technologie mulčování.

Co je to mulčování


Ať již se jmenuje například Recycler či Multiclip, jde o v podstatě stejnou věc. Tráva se na rozdíl od běžného hrabání či sběru do koše pomocí přídavného zařízení, či nastavení u kombinovaných strojů rozseká na malinké kousky, které se vtlačí do trávníku. Tento princip je nejen velmi jednoduchý, ale i po léta vyzkoušený. Drobně nasekané kousky trávy mají možnost díky narušené struktuře velmi  brzy zetlít a přeměnit se přímo na trávníku v hnojivo.

Při správném postupu je trávník nejen hustý, ale obsahuje i dostatečné množství živin. Další důležitou věcí je výška trávníku. Ta by neměla být kratší než čtyři centimetry. Teprve tehdy si uchová dostatečnou vlhkost a usnadní přirozený cyklus růstu a tlení.

 

Mulčování - rady

Otázkou je nejen čím mulčovat, ale také zdali vydržíme se o zahradu starat pravidelně. V neposlední řadě je i důležité, aby se mulčování provádělo tam, kde není půda příliš kyselá. Pro ty co se rozhodli, že mulčovat budou výhradně a nehodlají používat jiné technologie je zcela zřejmé, že si koupí sekačky určené pouze k mulčování. Jejich výhodou je perfektně a velice účinně připravený pracovní prostor pro tuto metodu. Nevýhodou naopak je fakt, že kromě mulčování se nedá uplatnit jiný způsob sekání. Pro toho kdo není ještě pevně rozhodnut je řešení také poměrně jednoduché a navíc nezpůsobí kupujícímu sebemenší riziko. Touto alternativou je sekačka kombinovaná. Ta využívá jak možnosti mulčování“ pomocí přídavného zařízení či úpravou stroje. Postup v praxi je pak velmi jednoduchý  Mulčujete a v okamžiku když z jakéhokoliv důvodu necháte trávu přerůst pak ji jednoduše posekáte klasicky.

E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Zákaznická linka po-pá 8:30-17:00h
info Zavináč sekacky-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019

optimalizace PageRank.cz