Návod jak správně objednat náhradní díl

Vzhledem k častým záměnám zboží a špatné identifikaci ze strany zákazníků jsme pro Vás vytvořili tento návod, který jak doufáme Vám usnadní orientaci mezi nepřeberným a pro laika nesrozumitelným sortimentem, kterým jsou náhradní díly. Pro komunikaci s  naším technikem a pro přesné objednání náhradních dílů, je nutná správná identifikace stroje nebo motoru. Neméně důležitý je i popis objednávaného dílu, popřípadě i fotografie.

Důrazně doporučujeme před nákupem náhradního dílu kontaktovat našeho technika na telefonním čísle        491 483 489, případně na info@sekacky-online.cz a ověřit vhodnost pro Váš stroj.

 

Správné identifikační údaje o Vašem stroji naleznete na:

  • - výrobním štítku stroje nebo motoru
  • - v záručním listě


Je nezbytné opsat co nejvíce údajů o stroji nebo motoru, výrobce stroje, typ stroje, výrobní číslo, rok výroby atd. Ideální je kvalitní foto štítku a náš technik si jednoduše vybere ty správné údaje.

Zde je malý návod jak urychlíte vyřízení Vašeho dotazu.

Vzhledem k rozmanitosti výrobců je naprosto běžné, že jednotlivý výrobci používají pro svůj stroj motor jiné značky. (např. sekačka je značky MTD, ale motor je značky BRIGGS&STRATTON). Samozřejmě pak i díly se objednávají u různých dodavatelů.

Nejprve je potřeba určit zda se jedná o díl, který je umístěn :

  • - na stroji samotném (podvozku)
  • - motoru stroje

 

SPRÁVNÁ IDENTIFIKACE STROJE (PODVOZKU)

V tabulce uvádíme pro příklad správný tvar výrobních čísel nejprodávanějších značek.

Výrobce Model Výrobní číslo
Rok výroby
AL-KO 46 BR Art. Nr. 112735 2007
 HUSQVARNA

R 145 SV

 Product no. 96236535-01 2009
 HONDA  HRD 536 TXE  MAGA-1387567  2007
 MTD  GES 53  12A-378R678  2007
 SOLO  651  3504 09  2009
 HOMELITE   CSP 4016  S/N: 0808036575  2008
 STIGA (GGP)  TURBO 53 S   299536031/S11  2011

 

 

SPRÁVNÁ IDENTIFIKACE MOTORU

 Bohužel však každý typ motoru může mít odlišné umístění těchto symbolů a pro laika je někdy obtížné je nalézt. Dokonce motory od stejného výrobce jen odlišná serie - mají tyto údaje umístěny různě.

Výrobce Model Výrobní číslo
Umístění štítku
BRIGGS&STRATTON 10E608- 3518-B1  06329286

Identifikační údaje motoru Briggs&Strattonjsou vyraženy přímo na plechovém krytu motoru. Naleznete je většinou v oblasti těsně nad zapalovací svíčkou, popř. na plechu nad výfukem.

HONDA

GCV 190E

 GJAAC-1368912 M5E8 Identifikační údaje motorů Honda jsou vždy vyraženy na hliníkovém bloku nad nalévacím hrdlem oleje motoru nebo nalepeny na samolepícím štítku. Je nutné udat typ motoru, výrobní číslo a specifikaci. Pro objednání náhradních dílů na motor HONDA namontovaného na výrobku HONDA je nutné uvézt číslo celku např. celé sekačky HRX537VYEA MAGA-1359687
 TECUMSEH CTR-195E-62001D  S 2081D Identifikační údaje motoru Tecumseh naleznete na štítku s čárovým kódem na krytu startování nebo pod nádrží. Tyto informace mohou být také vyraženy na bloku motoru.
 KOHLER  CV-730S CV730-0033 Identifikační údaje motoru KOHLER jsou natištěny na štítku nalepeném na motoru.
KAWASAKI FJ180V   Identifikační údaje motoru KAWASAKI jsou natištěny na štítku nalepeném na motoru.

 

SPRÁVNÁ IDENTIFIKACE NÁHRADNÍHO DÍLU

Pro tuto identifikaci již slouží Váš popis dílu popř, foto, popis umístění nebo pokud znáte přesný (odborný) název požadovaného dílu. Právě s tímto bývá největší problém a z toho důvodu je ideální popis požadovaného dílu, ale i foto dílu. Dále pokud je možnost zaměnit díl např. na levo či pravo nebo dopředu či dozadu, tak i toto vše je potřeba zmínit v poptávce. To není poznat ani z fotografie.

 

ČEHO SE VYVAROVAT ???

Zde pro příklad uvádíme příklad, čeho se naši zákazníci dopouštějí při komunikaci s našimi techniky.

ZÁKAZNÍK: Dobrý den potřeboval bych takový ten díl, na který se přidělá nůž.
TECHNIK: Dobrý den, to asi pravděpodobně potřebujete unašeč nože.
   
ZÁKAZNÍK: Asi ano.
TECHNIK: Prosím potřebuji od Vás přesný model stroje, sériové a modelové číslo a rok výroby
   
 ZÁKAZNÍK:  Jééé to já nemám ono to bude všechno stejné já si to když tak nějak upravím. Ukažte mi prosím co máte na skladě.
 TECHNIK:  To se bohužel mýlíte, stejné to opravdu není a dokonce se unašeč nože pro stejný typ stroje může lišit i dle roku výroby nebo typu motoru a zavede zákazníka k několikametrovému regálu plného žacích nožů a unašečů.
   
 ZÁKAZNÍK:  No to jsem netušil, že toho je tolik, tak já se ještě podívám po štítku- řekne přepadlý zákazník.

 


     Bohužel jsou i takový zákazníci, kteří si i přes toto všechno nenechají poradit a koupí díl, který není vhodný pro jejich stroj a přijdou k nám zpět zda-li je možné díly vyměnit. Tato výměna výrobku však stojí čas se zasláním či cestou zpět k nám na prodejnu a může stát i 200Kč za dopravu či benzín. Jsou i takové případy, kdy díly bohužel není možné vrátit, vzhledem k jejich povaze či unikátnosti. Proto jsme pro Vás vytvořili tento návod, který Vám jak doufáme ulehčí výběr toho správného dílu pro Váš stroj. Pokud by jste  i přes to měli pochybnosti o vhodnosti dílu pro Váš stroj, neváhejte se obrátit na našeho technika, který vám poradí se správným výběrem.

Kontaktovat náš můžete telefonicky na čísle 491 483 489

nebo emailem na adrese info@sekacky-online.cz

osobně na naší adrese Hostovského 525, 54931, Hronov (u Penny marketu)


 

E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Zákaznická linka po-pá 8:30-17:00h
info Zavináč sekacky-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019

optimalizace PageRank.cz