Výběr travní sekačky

V pořadu televize NOVA Rady ptáka Loskutáka byl odvysílán pořad o výběru rotační sekačky. Jako předváděcí stroje zde byly použity sekačky HONDA. Podívejte se na reportáž a přečtěte si následný zajímavý článek uveřejněný na webových stránkách.

 

 

 

Pan Belinger poradí s výběrem motorové sekačky na trávu s pojezdem. Poví, jaké materiály se používají na skelety, které pojezdy jsou nejlepší, atd. „Ukážeme si také sekačku s automatickým sytičem, velmi pohodlnou pro dámy,“ říká.

Co od sekačky očekáváte
Při výběru sekačky nejdřív určete, na jak velký pozemek sekačku potřebujete, kolik si přejete investovat a jaké máte nároky na obsluhu. Uživatel, který trávu pěstuje a šlechtí, nerad dělá kompromisy a pořídí si stroj dražší, technicky propracovanější. Zákazník, který sekačku potřebuje „jen“ na sekání trávy, nad tím většinou moc nepřemýšlí a koupí si stroj, se kterým ve finále není moc spokojený. První rada na začátek: přesně definujte vaše požadavky, vybírejte a porovnávejte. Dejte přednost značce s tradicí a dobrou servisní sítí.
 

Základní provedení
Nejrozšířenější sekačky mají plechový skelet a jednu stálou rychlost pojezdu. Doporučuji vybírat sekačku s moderním, zakulaceným skeletem, který perfektně sbírá trávu. Podvozek s kolečky, uloženými na nápravnici, nejlépe v ložisku, je zárukou dlouhé životnosti.


Sekačky s plechovým skeletem
Další skupinou jsou vícerychlostní sekačky s plechovým skeletem. Tyto stroje jsou vybaveny většinou tří-rychlostní převodovkou nebo třecím variátorem. Oproti základnímu provedení umožňují lépe přizpůsobit rychlost sečení výšce trávy, a lépe tak vše posekat a sebrat do koše. Mechanická převodovka je výhodná přesně definovanou rychlostí a bezúdržbovostí.


Skelet s doživotní zárukou
Chcete dokonalý trávník? Pořiďte si dokonalou sekačku! Vyšší kategorie strojů má bezúdržbové plastové skelety, které výrazně snižují hlučnost sekačky. Ne každý plast je vhodný pro skelet rotační sekačky. Dnes se používá hlavně polypropylen, seriozní firmy dávají na skelet doživotní záruku. Najdeme zde širokou nabídku nadstandardní výbavy, zejména ve způsobu pojezdu. Vybrat si můžete mezi 1-3 rychlostními mechanickými převodovkami, variátorovými převodovkami, nebo hydrostatickou převodovkou, která zároveň slouží jako tempomat.
 

Vychytávky pro náročné
Novinkou ve třídě luxusních sekaček je ergonomie ovládání, zvláště u strojů s variátorem. Na hrazdě řidítek je pohodlné „křidýlko“, které je výškově nastavitelné a lze ho podle potřeby ovládat dotykem. Hydrostatická převodovka je bezúdržbová, rychlost si můžete plynule nastavit a použít jako tempomat. Lahůdkou jsou bezpečnostní spojky nože, které sami ovládáte. Při přejezdech se nemusíte bát, že nůž poškodíte. Jednoduše jeho funkci vypnete. Také při vyprazdňování koše už nemusíte vypínat motor a znova startovat, protože i když motor běží, nůž se netočí.


Co je patent Versamow
Revoluční novinkou jsou integrované režimy sečení přímo ve skeletu sekačky, patentovaný systém Versamow umožňuje bez jakýchkoliv úprav pohodlně měnit režimy sečení pákou na skeletu sekačky. Versamow má čtyři režimy sečení/sběru trávy:
1.režim – 100% do koše
2.režim – 50%/50% do koše a mulčování (výrazně snižuje travní odpad)
3.režim – podzimní sběr listí 30%/70% drcení a sběr listí
4.režim – 100% mulčování
Luxusní sekačky mají i dokonale vyřešenou ergonomii skládání a nastavení řidítek, design a komfort obsluhy.
 

Průmyslové sekačky
Sekačky Profi jsou postavené pro náročné, intenzivní použití nebo na opravdu náročné pozemky. Bývají postavené na hliníkových skeletech, opět s převodovkami vícestupňovými. Spojka nože je v této kategorii nutností.


Autor: Tomáš Belinger
Stroje pro reprotáž zapůjčila firma BGTechnik s.r.o., dovozce strojů HONDA do ČR


Zdroj:
http://loskutak.nova.cz/clanek/naradi/vyber-rotacni-sekacky.html

E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Zákaznická linka po-pá 8:30-17:00h
info Zavináč sekacky-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
Údržba sekačky na trávu

Údržba sekačky na trávu

Poradíme Vám co je potřeba udělat pro to, aby jste se vyhnuli problémům s jarním startem a ušetřili za zbytečné opravy, kterým můžete předejít pravidelnou údržbou Vaší sekačky na trávu. více ...

01.04.2022
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019

optimalizace PageRank.cz