int(26) array(4) { ["ident_url"]=> string(19) "nuzky-na-zivy-plot/" ["page"]=> string(12) "product_list" ["id"]=> string(2) "26" ["catid"]=> string(2) "26" }
Sekacky-online.cz  ›  sekacky-online.cz  ›   NŮŽKY NA ŽIVÝ PLOT

NŮŽKY NA ŽIVÝ PLOT

 

Bez nůžek na živý plot se neobejdete v případě, že máte na své zahradě živý plot nebo podobné keře, které vyžadují stříhání. Lze si sice vystačit i s mechanickými nůžkami, práce je takto ale více namáhavá, zdlouhavá a výsledek nebude ideální. Při péči o živý plot obecně platí, že čím je živý plot pevnější, tím je třeba větší délky řezu. Z vlastních zkušeností vám můžeme také poradit, že čím je váš živý plot vyšší, volíme nůžky na živý plot s delší lištou. Při starání se o malé živé ploty bychom zvolily nůžky na živý plot s minimální délkou lišty 46 cm.

Elektrické a benzínové nůžky na živý plot

Elektrické nůžky na živý plot mají při stejné šířce záběru menší hmotnost a nižší hlučnost oproti benzínovým. Nevýhodou je tak kabel přívodu elektřiny, který tak musíte tahat za sebou a dávat na něj pozor.

Benzínové nůžky na živý plot jsou výkonnější , disponují delšími lištami, nemají žádný kabel a manipulace s nimi je pohodlnější.

Nůžky na živý plot vybírejte podle síly větviček, které chcete stříhat. Důležitý je právě rozestup nožů, který nám určuje, jak silné větvičky je možné s nůžkami na živý plot stříhat. Nezapomeňte také přihlédnout na dřevnatost a hustotu živého plotu. V ideálním případě volíme nůžky na živý plot, které mají rozestup nožů shodný nebo větší než průměr větviček. Čím kratší lištu zvolíte, tím snáze se vám bude s nůžkami na živý plot manipulovat, jenže si pak vystačíte jen na úzké a nižší ploty.

Pro zahrady s živým plotem vysokým okolo 180 cm postačí nůžky na živý plot s délkou lišty 45 – 60 cm. Jejich váha tak nepřekračuje 3,5 kg, takže s nimi mohou pracovat opravdu všichni včetně žen a seniorů. Pro vyšší a dřevnatější živé ploty se hodí benzínové nůžky na živý plot s délkou lišty okolo 70 cm a roztečí až 34 mm.


Toto oddělení je prázdné.

Produkty
E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Zákaznická linka po-pá 8:30-17:00h
info Zavináč sekacky-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
Prodejna stále otevřena !!!!!

Prodejna stále otevřena !!!!!

         Prodej nepřerušen,

PRODEJNA má stále OTEVŘENO.

01.03.2021
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019

optimalizace PageRank.cz