int(8) array(4) { ["ident_url"]=> string(16) "vertikutatory-2/" ["page"]=> string(12) "product_list" ["id"]=> string(1) "8" ["catid"]=> string(1) "8" }
Sekacky-online.cz  ›  sekacky-online.cz  ›   VERTIKUTÁTORY

VERTIKUTÁTORY

Proč používat vertikutátory

Kvalitní, krásně zelený trávník je snem každého zahrádkáře a majitele domu či chaty. Vertikutátory (provzdušňovače), jsou proto velkým pomocníkem pro dosažení kvalitního trávníku. V období vegetace se v každém trávníku hromadí zbytky posekané trávy a odumřelých rostlin, které podporují růst plevele a mechu. Tato vrstva – plsť, zabraňuje v pronikání živin a vody do půdy a trávník se tak dusí, čímž se vytváří příznivé podmínky pro tvorbu plísní a hub. Tuto plsť je proto dobré pravidelně odstraňovat vertikutátory.

Co je vertikutátor

Vertikutátor (provzdušňovač), je speciální stroj podobný sekačce, jen je vybaven místo žacího nože válcem s tenkými noži, které se šetrně zařezávají do trávníku, čistí jej a provzdušňují. Provzdušněný trávník tak lépe dýchá a příjmá živiny a vodu do půdy čímž houstne a rozrůstá se. Doporučená hloubka vertikutace trávníku je maximálně 2-3mm, tak aby nedošlo k poškození kořenového systému.

Vertikutátor používejte vícekrát do roka

Vertikutaci, neboli provzdušnění, doporučujeme dělat hlavně na jaře a na podzim, u hodně zatěžovaných trávníků je doporučeno vícekrát do roka. Některé vertikutátory jsou doplněné o sběrací koš, s kterým plsť pohodlně seberete. Tyto vertikutátory vřele doporučujeme.

Dělení vertikutátorů

Elektrické vertikutátory

jsou velice tiché a hodí se především pro menší a střední zahrady.

Benzínové vertikutátory

jsou určeny pro větší plochy a členité zahrady. Jsou vybaveny výkonnými motory, které uspokojí i velmi náročné zákazníky.





Produkty
E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Zákaznická linka po-pá 8:30-17:00h
info Zavináč sekacky-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019
Údržba sekačky na trávu

Údržba sekačky na trávu

Poradíme Vám co je potřeba udělat pro to, aby jste se vyhnuli problémům s jarním startem a ušetřili za zbytečné opravy, kterým můžete předejít pravidelnou údržbou Vaší sekačky na trávu. více ...

04.03.2019

optimalizace PageRank.cz